К основному контенту

Про нас


Кальміуська група - це об’єднання українських аналітиків, метою якого є відновлення державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Фокус роботи групи – ефективно і професійно сприяти відновленню територіальної цілісності країни.


Назва групи походить від назви річки Кальміус, що об'єднує регіон, і символізує собою віру і надію громадян з обох боків лінії розмежування про встановлення миру і припинення міждержавного конфлікту, відновлення єдності України, законності та правопорядку на території, які страждають від збройного протистояння.

Зберегти і посилити 

Один із ключових акцентів діяльності Кальміуської групи - зміцнення існуючих та відновлення вже втрачених зв’язків у державі: вільної частини країни з мирними громадянами, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Сьогодні невід’ємною передумовою для успішної реінтеграції окремих територій Донбасу є збереження і посилення комунікацій між розділеними конфліктом людьми, а також виважені та неупереджені кроки щодо жителів тимчасово окупованих територій і переселенців з боку державних органів.

Для протидії подальшій інтеграції мешканців тимчасово окупованих територій до простору Російської Федерації критично важливо створити умови для сталого зв’язку таких громадян з власною державою.

Виважений діалог і інклюзивність 

У фокусі уваги групи – започаткування широкого та інклюзивного діалогу між владою та суспільством з питань формування і реалізації державної політики щодо окремих районів Донбасу. Основою для такого діалогу повинна стати зацікавленість усіх сторін у єдності країни. Це допоможе мешканцям окупованих територій подолати наслідки збройного конфлікту. 

Обґрунтованість і верифікація пропозицій 

Члени Кальміуської групи зобов’язуються дотримуватися засад конструктивності та збалансованості в усіх напрацюваннях. Усі пропозиції з удосконалення державної політики щодо непідконтрольних районів Донбасу та їх мешканців базуються на заздалегідь проведених дослідженнях. Обґрунтованість та верифікація пропозицій є запорукою уникнення надмірної політизації та конфліктності процесу, адже вирішення наболілих проблем стосуються прав і умов життя мільйонів громадян.

Результативність та сталість

Ми маємо намір активно взаємодіяти з органами влади України усіх рівнів для практичного впровадження наших напрацювань, в тому числі на підтримку системних реформ, успіх яких є запорукою ефективної реінтеграції. Об’єднання зусиль і регулярний обмін думками між владою та неурядовими ініціативами має посилити прогнозованість, комплексність та результативність державної політики щодо непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей. 

Кальміуську групу створили:

  • Олександр Клюжев, 
  • Марія Золкіна, 
  • Олексій Мацука, 
  • Віталій Сизов, 
  • Олександр Дмітрієв. 
Група є відкритою для всіх, хто поділяє її цілі та завдання, є добре поінформованим про ситуацію у Донецькій та Луганській областях.

Пишіть нам: 
kalmiusgroup@gmail.com

“Kalmius group” – is the informal association of Ukrainian analysts, united by single aim – to foster the restoration of state sovereignty in the temporary occupied territories of Donetsk and Luhansk regions. The motivation of our group is clear and transparent – to favor the restoration of territorial integrity of Ukraine in an effective and professional manner. The title of the group originates from the name of river Kalmius, that unites free and occupied areas of Donbas. The river has become a symbol of hope for the people from the the both sides of the contact line. Hope for peaceful resolution of conflict and restoration of unity of Ukraine, restoration of law and order on the territories harmed by armed conflict.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

О ностальгии по СССР и региональных стереотипах среди жителей Донбасса

Аналитическое объединение «Кальмиусская группа» 6 сентября презентовало результаты третьей волны исследования под названием «Государственная информационная политика в условиях российской агрессии: региональный аспект» .

Что такое реинтеграция Донбасса?

Далеко не все украинцы понимают значение слова «реинтеграция» и знают содержание закона о восстановлении суверенитета на неподконтрольной территории Украины. Об этом свидетельствует исследование «Кальмиусской группы» . Участники фокус-групп не смогли объяснить, что означает термин «реинтеграция» и какое он имеет значение в контексте государственной политики в отношении неподконтрольной части Донбасса.

Реинтеграция Донбасса: Какие из партий «за»?

Украина вступает в предвыборную гонку. Уже через несколько месяцев начнется президентская, а затем парламентская кампания.